ПРАВИЛА і СЕКРЕТИ пухнастих газонів або як створити ПРАВИЛЬНИЙ ГАЗОН ?
Золоті правила власників шикарних газонних покриттів:
Як вибрати насіння газонної трави і не прогадати?
Як же посіяти газон?
Як своїми руками створити ландшафтний дизайн на ділянці з елементами посівного газону, що б він виглядав краще рулонного?
ЯК ПРАВИЛЬНО СІЯТИ ГАЗОНИ:
https://www.youtube.com/watch?v=wVr1OCF_MU8
Увага! Ви вже здогадалися, що не тільки ціна і щільність посіву впливають на колір, і довговічність газонного поля, яким ви плануєте милуватися довгі роки. Звичайно ж, дуже важливі сорти трав, що входять до складу газонних травосумішей. Однак у цій статті ми відкриємо вам кілька секретних правил по вирощуванню красивого витривалого газону з будь-якого якісного насіння.
ПРАВИЛА:
-Ми ростимо не вершки, а корінці. Наша основна задача – добре розвинена, міцна, здорова коренева система нашого зеленого друга.
Чим глибше і разветвленнее коренева система декоративних злаків -тим краще!
Відповідно тим більше поживних речовин в них акумулюється, і тим більше витривалість остова газонної трави.
Простіше кажучи, коли низам комфортно - тоді «верхи» здорові і не бояться стресу. Тобто, на виході ви отримуєте пружний повноцінний стебло і листки трави, готові до зрізу газонокосаркою.
-Правильний полив – це не бездумний перелив.
Коли і скільки поливати своє маленьке футбольне поле?
Потреба в поливі можна визначити візуально: наступіть на газон, якщо трава піднімається та випрямляється, то вона здорова.
Рекомендуємо поливати рідше, але рясніше: треба напоїти грунт на максимальну глибину (не менш 15-20см вглиб) кореневої зони трави. Це дозволяє корінню газону впевнено розвиватися. Копните з одного краю ваш газон після поливу, що б побачити наскільки пройшла вода вглиб землі. І якщо недостатньо глибоко, збільште час подачі води до коренів газону.
Пам'ятайте: краще поливати траву РІДКО, АЛЕ РЯСНО!
Абсолютно безглуздим і не економним буде полив три рази в день по 5 хвилин.
- Свіжість і силу трави підтримують спеціальні добрива.
Ми не користуємося аміачною селітрою, тому що це провокує зростання моху в газоні.
Як боротися з мохом в газоні? - Дивіться наступну нашу статтю.
Тільки Комплексне гранульоване добриво для газонних трав, бажано пролонгованої дії і, бажано, в хелатній формі. Вони хоч і дорожчі, зате повністю себе виправдовують. Їх достатньо для підгодівлі вносити два рази за сезон, і при цьому газон ситий і задоволений.
Більш докладно розпитайте наших менеджерів, вони підкажуть дозування газонних підживлень по сезону.
Для цього встановлюйте і переходите на спілкування в вайбер: +38-099-982-0-528
або...
Газон потребує харчуванні - адже ми його постійно стрижемо, і без підгодівлі травостій стане рідкісним і блідим. Крім того, добрива підсилюють колір трави, укріплюють коріння і підвищують стійкість до хвороб.
- Захищаємо свої газони від шкідників.
Перед зимою ретельно прибираємо - пилососимо газонокосаркою всю опале листя, що б з листям не передати нашому газону шкідників, гниль і хвороби.
Навесні ж боремося з фузаріозної цвіллю на зеленому покритті. Найпростіша рекомендація: дайте ураженої ділянки в газоні підсохнути, а потім візьміть щітку і приберіть цвіль з аркуша. Засобами захисту користуйтеся якомога рідше, тому що це може нанести шкоду в першу чергу вам. Як тільки настануть теплі дні, газон почне рости і пошкодження досить швидко підуть. Фузаріозна снігова пліснява, іржа, гриби, борошниста роса, гниль, є загальними для більшості газонних трав. Костриця тонконіг більш стійкі, а ось для мітлиці ці хвороби – велика проблема. Серед шкідників газону:
-кроти
-сліпаки
-собаки
-дощові черв'яки
-мурахи
-бджоли-мінери
-личинки хрущів і комарів-долгоножек
Як з усім цим "дивом" на - в - і під газоном розібратися? Наші менеджери допоможуть вам радою лише за кількома вашим фото в вайбере: +380999820528
або...
- Щоб галявину не їли "жуки"
Найчастіше жує траву газонокосарка. Навіть самі хороші ножі з часом тупляться, і їх потрібно точити. Інакше вони не зможуть рівне зрізати травинки, а їх просто зажевывают. Тому измочаленные тупим лезом кінчики травинок куйовдяться і жовтіють.
Як нагострити ніж газонокосарки? Запитуйте наших консультантів. Ми із задоволенням ділимося всією корисною інформацією, що знаємо самі, зі своїми клієнтами.або...
Тому не забуваємо кромки газонних ножів своєчасно точити.
Газонокосарки, які залишають траву на галявині у вигляді корисної мульчі, найчастіше призводять до того, що газон швидше виходить з ладу (пріє і погано росте). Адже травинки не провалюються до коріння (тільки так вони можуть стати добривом), а залишаються на поверхні і засмічують галявину.
- Чим щільніше газон, тим менше в ньому бур'янів.
Якщо газон щільний, живий, здоровий, він сам витісняє бур'яни. Якщо вони з'являються, значить, у газону недостатня щільність.
Терміново подсейте.
Як правильно подсеять газон?
Можна розпитати наших менеджерів, вони підкажуть технологію правильного ремонту будь-якого газонного покриття.
Для цього встановлюйте і переходите на спілкування в вайбер: +38-099-982-0-528
або...
-Стригти чи не стригти
Найбільш дієвим стане часта стрижка: чим частіше, тим краще (наприклад, стригти тонконіг краще кожні 3-4 дні залежно від швидкості росту). Ось і виходить, що головне - не треба запускати стрижку. Більшість бур'янів також гине під час стрижки.
. Якщо хочете, щоб ваш газон був красивим і доглянутим, то продовжуйте його стригти аж до випадання снігу, тільки вибирайте деньки сухішим. Оптимальна висота осінньої галявини - 6 див. Якщо в такому вигляді вона буде зимувати, то навесні побачите її в прекрасному стані.
Порада: найкращої стрижкою газону вважається зрізання 1/3 висоти його травостою.
- Для яких цілей потрібно використовувати Аератори і Скарифікатори? Так вони необхідні?
Аерація газону важлива - це ваша виручалочка на будь-який випадок. Це один з основних моментів, щоб рослини газону були життєздатні. При аерації кисень надходить у грунт, розсуваються коріння газону, йде зайва вода з ділянки, а вуглекислий газ виводиться назовні, І плюс до всього, за допомогою аерації ми вирішуємо велику проблему з переуплотнением грунту. Також аерація - це один з найдієвіших способів боротьби з мохом в газонних покриттях. Аерацію треба починати проводити вже навесні. Таким чином, ви знімете переущільнення грунту, запустіть кисень до коренів злаків, і трава швидше прокинеться. В течение сезона это можно делать раз в месяц, если есть возможность – и того чаще.
ВНИМАНИЕ!
Осенью аэрацию уже не делаем.
Это газон только травмирует, что осенью недопустимо.
Отложите ее до весны.
Скарификаторы используем для удаления поверхностного слоя войлока. Они подготавливают почву к подсеву семян на существующем газоне. Разрезая траву, мы создаем для побега 2-3- 4 отдельно растущих растения. Таким образом, мы еще и размножаем растения. Вместо скарификатора можно использовать обычные грабли.
- Відомо, що власникам газонів велике занепокоєння доставляють кроти.
Помічено: кроти люблять спокій. Але коли ми виводимо техніку на полі , кроти самі йдуть. Будь-яка вібрація їм неприємна. На ділянці також можна використовувати ультразвукові пристрої, баночки, які колишуться на вітрі. Загалом, при правильному догляді за газоном і частої стрижки кроти не затримаються.
-Боремося з плямами
Собачі «калюжі», опік добривами, пролите паливо, ущільнений ґрунт, хвороби трави, рідкісний полив.
Що робити? Для початку виріжте шматок загиблого дерну і розпушіть. Тепер густо засеиваем «лисина» (приблизно 30 - 50 г насіння на квадратний метр) і мульчуємо торфом. Утрамбовуємо грунт і рясно поливаємо (але так, щоб вода не розмила торф і насіння)
- Снігова пліснява -хвороба газону. Чи варто хвилюватися?Поява Снігової плісняви рано навесні в газоні 🌫️ Як розпізнати? Звідки вона може взятися і що робити ?Повна версія статті
- Авторський газон Газонний комплекс СПОРТ міні 5 кг газон на 1сотку насіння газон ліліпут + активатор проростанняА ось і наша з вами газонна мрія!☝️💚 Зустрічайте...Замовляйте...Насолуджуйтеся красою... Кайфуйте від дотиків... Дивуйтеся витривалості..ЦЕ..Повна версія статті